درباره من

classiczires

سعید کریمی هستم متولد ۷۳، اهل کرمانشاه و در حال حاضر برنامه نویس اندروید در شرکت فیوسافت. در دوران هنرستان به برنامه نویسی علاقه مند شدم و دوست دارم برنامه هایی که مینویسم در راستای حل مشکلات روزمره کاربران باشد.

شروع برنامه نویسی

از سال 92 برنامه نویسی رو شروع کردم، اولین زبان برنامه نویسی که کار کردم ++c بود (البته بعد از ویژوال بیسیک). زبان ++c رو با کتاب C++ How to Program (Harvey and Paul Deitel) یاد گرفتم و حدود پنج ماه با ++c کار کردم حاصل این چند ماه پروژه دانشگاهی درگاه پرداخت (ATM) بود.

بعد از ++c شروع به یاد گرفتن #c کردم. اوایل با #c برای ویندوز برنامه مینوشتم که مدت خیلی کوتاهی بود چون UI برنامه های ویندوز رو دوست نداشتم و در کل تعامل ماوس با برنامه برام جذاب نبود.

دانشگاه و آشنایی با پلتفرم ها

سال 92 تو دانشکده فنی سر کلاس برنامه نویسی پیشرفته بود فکر کنم، استادی داشتیم به نام محسن خاطری، ایشون سر کلاس در مورد فروشگاه های نرم افزاری گوگل پلی، اپل استور و مایکروسافت استور صحبت کردند و گفتد که نرم افزارهای شما قراره تو این فروشگاه ها منتشر بشه و به دست کاربر برسه، همونجا بود که من عاشق توسعه نرم افزار برای موبایل شدم.

آفای خاطری یکی از مهمترین آدم های زندگی من بود که مسیر رو نشونم داد و یکی از با سواد ترین استاد های دانشگاه که یادم میاد فقط همون ترم دانشگاه تدریس می کردند و می خواستند که برای تحصیل از ایران مهاجرت کنند. خیلی دلم براشون تنگ شده و امیدوارم دوباره ببینمشون 😥❤.

ویندوز فون

بعد از آشنایی با سیستم عامل های تلفن های همراه، فهمیدم که به برنامه های موبایلی علاقه دارم، همون موقع هم مایکروسافت داشت ویندوز فون رو توسعه می داد (ورژن 8.0) و من شروع به برنامه نوشتن برای windows phone کردم.

اولین برنامه ای که برای سیستم عامل ویندوز فون نوشتم ماشین حساب بود که در سال 92 و حدود پنج شیش ماه طول کشید.

نرم افزار بعدی مدیریت فایل (zires file explorer) بود. در سال 1393 شروع و حدود یک سال طول کشید. تواین پروژه با اکثر امکانات ویندوز فون کار کردم از لیست ها، pivot ، پلیر و خیلی امکانات دیگه که همه اون ها در قالب این پروژه و با معماری MVVM پیاده شده بود.


بعد از ساخت zires file explorer که اواخر سال 94 تموم شد من شش هفت ماه بعدش عازم خدمت سربازی شدم . خدمت یک سال و شش ماه طول کشید (از 95/06/01 تا 96/12/02).

اندروید و php

بعد از ترخیصی خیلی سریع برنامه نویسی اندروید رو شروع کردم. برنامه ای که تصمیم گرفتم بنویسم نرم افزاری برای اشتراک گذاری لینک ها بود مثل لینک کانال و گروه تلگرام، پیج اینستاگرام، دانلود آهنگ، اخبار و … که دیگران راحت بتونن کانال ها و گروه ها و آهنگ های مورد علاقه رو پیدا کنند.
برای توسعه برنامه اشتراک لینک اونقدر عجله داشتم که تو سیزده بدر 96 من داشتم کد میزدم و اولین ورژن رو برای کافه بازار فرستادم که در نهایت در تاریخ 97/01/25 در کافه بازار منتشر شد.
نرم افزار اشتراک لینک برنامه نویسی سمت سرور هم داشت که سمت سرور رو با php نوشتم.موزیک پلیر برنامه بعدی بود که تصمیم گرفتم بنویسم اما به علت اینکه می خواستم رزومه ام را بهتر کنم و به تهران بیام رفتم سراغ برنامه های open source که بین اونها MusicDNA را انتخاب کردم و تغییراتی روی UI و کد دادم و منتشرش کردم .
این موزیک پلیر با نام زایرس پلیر (Zires player) هم اکنون در فروشگاه گوگل فعاله و میتونید اون رو نصب کنید.

زایرس پلیر که تموم شد لاراول رو شروع کردم. تو مدت دو ماه که با لاراول کار کردم تجربه های خوبی کسب کردم و باعث شد من پیاده سازی مایگریشن ها احراز حویت و خیلی مسائل دیگه رو یاد بگیرم.

نقل مکان به تهران

بعد از همه این ماجراها، مسائل و مشکلات در دی ماه سال 97 اومدم تهران و در شرکت فیوسافت به عنوان توسعه دهنده برنامه های اندروید مشغول به کار شدم.

فیوسافت

اولین نرم افزاری که در این شرکت توسعه داده شد برنامه اندرویدی گاج مارکت بود که توسط تیم سه نفره : حامد قادریان، احمدرضا انشائی و بنده توسعه داده شد که اولین ورژن این برنامه در نمایشگاه کتاب (اردیبهشت 98) منتشر شد.


در لیست زیر به ترتیب سال برنامه هایی که توسط بنده ساخته شده اند را مشاهده میکنید:

  • 1392 – Zires Calculator (Windows phone)
  • 1393/94 – Zires File Explorer (Windows phone) GitHub
  • 1395 – 1396 – I was a soldier 🙁
  • 1396 – ShareLink (Android – Php) CafeBazaar
  • 1397 – Zires Player (Android) Google Play | Myket
  • 1397 – KuPodcasts (Open source – Android – Laravel) GitHub
  • 1397 – GajMarket(Android) Google Play | Cafe Bazaar

برای ارتباط با من در شبکه های اجتماعی به صفحه تماس با من مراجعه کنید.
تشکر از شما که وقت گذاشتید ❤